Z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi 2021 zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 do udziału w konkursie pt. „Troska o Środowisko Przyrodnicze”. Uczestnik ma do wyboru jedno z dwóch zadań:

• Stworzenie plakatu w formie A3 promującego Dzień Ziemi. Jest to praca plastyczna.
  • Napisanie krótkiego wiersza, który będzie promował Dzień Ziemi oraz zachęcał do troski o nasze środowisko.

Dbanie o naszą przyrodę jest niewątpliwie ważne, bo dzięki niej możemy oddychać. Przyroda ma wpływ na warunki klimatyczne, a także dostarcza nam jedzenie i wodę. Niestety dalej są osoby, które zanieczyszczają naszą planetę np. wycinają lasy, wyrzucają śmieci gdzie popadnie, nie segregują ich oraz spalają wszystkie śmieci emitując tym samym do atmosfery szkodliwe substancje.

Niech inspiracją do wykonania prac będzie udostępniona poniżej prezentacja dotycząca obchodów Dnia Ziemi w różnych krajach.

Prace należy wysłać do dnia 23 kwietnia 2021 roku w formie zdjęcia lub skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazać na platformie Microsoft Teams do nauczyciela geografii p. Szymona Pawłowicza. Przypominamy o konieczności podania swojego imię i nazwisko oraz klasy. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 maja 2021 roku.

Organizator Konkursu:

p. Szymon Pawłowicz