Serdeczne gratulacje składamy wszystkim uczestnikom konkursu z okazji Dnia Ziemi. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Nasi uczniowie wykazali się wielkiego talentem i kreatywnością. Prace plastyczne oraz wiersze zgłoszone do konkursu były bardzo ciekawe i zróżnicowane. Organizator konkursu postanowił nagrodzić autorów wszystkich prac. Nagrody można odbierać od dnia 17 maja 2021 r. bezpośrednio od organizatora konkursu Pana Szymona Pawłowicza.

Lista zwycięzców:

Prace plastyczne:

• Martyna Begier 1a
  • Nikola Begier 2b
  • Ola Ferdynus 1b
  • Wiktoria Gap 5b
  • Mirek Kulhawczuk 2b
  • Basia Ślepko 1b

Prace poetyckie:

• Milena Czech 7d
  • Lidia Kulhawczuk 6c
  • Karol Puzio 6c
  • Tytus Ślepko 2a

Prace konkursowe dostępne są pod adresem https://sp45-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/amajewski_zso1_lublin_pl/Ekxkil421DRMqp4iCk6p0KEBqjGPmQbyUhSmAWfl8o9ZAA?e=TSZbP1

Organizator konkursu:

Szymon Pawłowicz

Nauczyciel geografii

Z radością informujemy, że Adam Niestorowicz - uczeń klasy 8b zajął I miejsce w Konkursie Wiedzy o Hiszpanii organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. W drugim etapie konkursu o zwycięstwo walczyło również dwóch uczniów klasy 8a: Adam Matysiak oraz Ignacy Molas. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Aleksandra Łoncka-Winiarczyk.

Serdecznie gratulujemy!

WYNIKI

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata”, a trzy uczennice zdobyły, aż trzy nagrody:

I miejsce – Aleksandra Grzeszczyk

II miejsce – Nikola Begier

Wyróżnienie – Liliana Beyyer

Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Żuk -Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski –Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Stanisław Budzik – Arcybiskup Metropolita Lubelski.

Na XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” nadesłano 193 prace plastyczne (w tym 66 online) z 35 szkół podstawowych z całego kraju.

Przy ocenie prac komisja wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność rozwiązań, samodzielność, staranność, wrażenie artystyczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych prac na stronie szkoły www.sp23.lublin.pl oraz FB szkoły https://www.facebook.com/sp23.lublin.eu/.

Gratulujemy naszym Koleżankom!!!

dyplomy 2b

3 maja 2021 roku obchodzić będziemy 230. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji – polskiej Konstytucji 3 Maja! Z tej okazji zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w zdalnym konkursie wiedzy o pierwszej polskiej ustawie zasadniczej.

Konkurs odbędzie się 30 kwietnia 2021 r. o godzinie 12.10. za pośrednictwem platformy quizizz.com w formie testu rozwiązywanego w czasie rzeczywistym przez wszystkich uczestników, którzy jednocześnie na żywo będą mogli śledzić stan rywalizacji.

Zakres wiedzy do konkursu obejmuje historię Polski w okresie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego ze szczególnym uwzględnieniem reform Sejmu Wielkiego.

Uczniowie zainteresowani konkursem powinni zgłosić się do organizatorów: Roberta Struskiego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub Jana Kurowiaka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), którzy dodadzą uczestników do odpowiedniej grupy na MS Teams.

Zapraszamy!