Sukcesy sportowe naszych koszykarek

W naszej szkole liczy się nie tylko nauka, ale również sport. Jako szkoła możemy się pochwalić wieloma sukcesami w tej dziedzinie, a szczególnie w piłce koszykowej dziewcząt klasy 8b, kierowanej przez trenera i wychowawcę p. Sławomira Deptę.

Uczennice z klasy 8b koszykarski sezon 2018/2019 rozpoczęły na początku października w rozgrywkach ligowych w kategorii poniżej szesnastu lat (u16). Zawodniczki naszej szkoły pod patronatem AZS-u UMCS zajęły IV miejsce w fazie grupowej, wygrywając osiem z czternastu meczów.

W dniach 12-14 października drużyna udała się na turniej "Independence Basket Pabianice 2018". Rozgrywki zakończyła na IV miejscu, a najbardziej wartościową zawodniczką została Weronika Jakubczak.

Już w styczniu dziewczyny wzięły udział w turnieju w Bochni "Bochnia Cup 2019". Mierząc się nie tylko z polskimi zespołami, osiągnęły dwa zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką została Wiktoria Kusiak.

Przez cały rok szkolny drużyna brała udział w rozgrywkach międzyszkolnych. W marcu, podczas finałów, dziewczyny tak jak przez cały okres tych rozgrywek, pozostawały bezkonkurencyjne i pokonując wszystkie zespoły, sięgnęły po Puchar Prezydenta miasta. Tą wygraną zapewniły sobie udział w mistrzostwach wojewódzkich, w których, dzięki walce do ostatnich sekund, ostatecznie zwyciężyły.

Drużyna zagrała również w serii czterech turniejów 3 x 3, zajmując w klasyfikacji końcowej wysokie V miejsce.

Warto też wspomnieć, że nasze najmłodsze zawodniczki Maja Kusiak i Klaudia Pastwa zostały powołane do kadry narodowej.

Mimo zakończenia sezonu ligowego szkolna drużyna nie spoczywa na laurach i dalej ciężko trenuje, bo już w czerwcu przed nami kolejny ważny turniej.

Julia Woś

Pin It