20 września uczniowie klas 4a oraz 4c ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Obie klasy wzięły udział w foto-akcji zachęcającej do aktywnego docierania do szkoły, promującej poruszanie się rowerem. Wymyśliliśmy hasła: "Nasza szkoła na dwóch kołach" oraz "Chcemy bezpiecznej drogi do szkoły! Uczniowie klasy 4a wzięli tego dnia również udział w zajęciach praktycznych z jazdy rowerem. Jako szkoła od pięciu lat uczestniczymy także w regularnych zajęciach praktycznych z bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym oraz bierzemy udział w kampanii edukacyjnej Rowerowa Wiosna.

Akcja w ramach ETZT została przeprowadzona wspólnie z grupą Porozumienie Rowerowe.