W poniedziałek 3 września 2018 roku cała społeczność Zespołu Szkól Ogólnokształcących nr 1 im. Z. Herberta uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny.

O godz. 9.00. w Kościele pw. Dobrego Pasterza została odprawiona Msza Święta, w której uczestniczyli Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy, a także Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 45 i XIV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie wraz z pocztem sztandarowym Liceum.

Następnie o godz. 10.15. w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie uczniów klas IV SP rozpoczynających II etap swej edukacji szkolnej. Pan Dyrektor Wojciech Kalicki serdecznie powitał czwartoklasistów oraz dokonał prezentacji Dyrekcji, Wychowawców i Nauczycieli klas IV. Kolejno uczniowie klas II-III oraz IV-VIII udali się do swych sal na krótkie spotkania informacyjne ze swoimi Wychowawcami.

Szczególnym punktem inauguracji nowego roku szkolnego było ślubowanie klas I, które odbyło się w sali gimnastycznej o godz. 10.45. Podczas tego spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 w Lublinie. Imprezę uświetnił występ szkolnego zespołu wokalno - instrumentalnego pod batutą Pani Danuty Bazylewicz.

Fotoreportaż z Kuriera lubelskiego z dnia 3 września  o inauguracji roku szkolnego w SP 45