Wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i zechcieli podzielić się swoją pasją z szerszym gronem osób pięknie dziękujemy. Nadesłane zgłoszenia pokazują bogactwo waszych talentów. Jest to wielka wartość, która jest powodem do dumy dla Was, ale także dla naszej szkoły, która ma tak wspaniałych uczniów.

Przed komisją konkursową postawiono wyjątkowo trudne zadanie ze względu na różne formy wykonania nadesłanych prac.

Niniejszym ogłaszamy, że tytuł Wiosennego Objawienia Roku otrzymuje Maciej Wartacz z klasy 6c, którego wyjątkowa pasja ciekawie zaprezentowana ujęła wszystkich członków komisji, której skład tym razem przedstawiał się następująco:

- Pan Dyrektor Marek Czech

- Pani Ewa Cydejko

- Pani Monika Mirońska-Galińska

- Pan Arkadiusz Majewski

W piątek 27 marca 2020 r. o godz. 14.00 odbyło się zdalne spotkanie uczestników konkursu zorganizowane z wykorzystaniem aplikacji zoom.us podczas którego podsumowaliśmy konkurs ogłaszając też jego wyniki.

Nagroda rzeczowa dla laureata konkursu oraz dyplomy uznania i niewielkie upominki dla pozostałych uczestników zostaną wręczone po powrocie do tradycyjnej pracy w szkole podczas specjalnie zorganizowanego spotkania.

Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania, a w poniedziałek zapraszamy do kolejnego konkursu z kryzysowego cyklu.

Poniżej przedstawiamy wasze wyjątkowe talenty zgłoszone do konkursu Wiosenne Objawienie.

Antoni Sokołowski z kl. 3a

Antoś gra na gitarze utwór zespołu Eagels "Hotel California". Antoś od 2 lat uczy się grać na gitarze, jest muzykalny. Oprócz grania lubi też śpiew.

Zobacz występ Antoniego

Iga Tryl z kl. 4b

Iga przygotowała prezentację multimedialną przedstawiającą talent do prac plastyczno-technicznych.

Zobacz prezentację

Ignacy Sokołowski z kl. 1a

Ignaś śpiewa utwór zespołu Animals "The House Of The Rising Sun". Ignaś jest muzykalny, śpiewanie przychodzi mu z łatwością, ma dobry słuch muzyczny. Oprócz śpiewania lubi też wykonywać prace plastyczne.

Zobacz występ Ingnacego

Jessica Sowińska z kl. 6c

Jessica ma bujną wyobraźnie i bardzo lubi pisać swoje przemyślenia oraz  krótkie teksty. Pisze również swój pamiętnik.

Zobacz tekst

Julia Kozłowska z kl. 5c

Julia lubi rysować oraz robić zdjęcia. Ostatnio zainteresowała się tworzeniem prezentacji i filmików.

Zobacz filmik zmontowany przez Julię

Maciej Wartacz z kl. 6c

Maciek bardzo lubi wszelkie prace stolarskie, ogrodowe, majsterkowanie, od od ponad 6 lat chodzi na zajęcia modelarstwa. Od zawsze ciekawiło go jak działają różne narzędzia, już jako kilkuletnie dziecko garnął się do nich. Jego najnowszym projektem miała być donica ogrodowa na kwiaty. Z racji konkursu przyspieszył jej wykonanie i zrobił ją w niecałe 3 dni co było nie lada wyczynem.

Zdj 1 / Zdj 2 / Zdj 3 / Film 1 / Film 2 / Film 3

Maksymilian Deneka z kl. 3b

Syn interesuje się programowaniem. Dlatego też postanowił stworzyć program w języku Scratch. Prezentuje on budzącą się do życia wiosną przyrodę (animacja + dźwięki).

Program dostępny jest pod linkiem https://scratch.mit.edu/projects/378749410

Oliwia Łoboda z kl. 6a

Praca Oliwii została narysowana na komputerze z wykorzystaniem tabletu graficznego, przedstawia dziewczynkę która z niepokojem patrzy w przyszłość. Udowadnia że do rysowania wcale nie potrzeba tradycyjnych kredek i farb.

 Grafika 1  /  Grafika 2

Sara Werner z kl. 6d

Nazywam się Sara Werner. Od dziecka lubiłam śpiewać. 1,5 roku temu zaczęłam uczęszczać na profesjonalne lekcje śpiewu. Mam już na koncie pierwsze sukcesy i motywacje do dalszej pracy, by coraz lepiej śpiewać. Każde działanie przynosi owoce. Mam nadzieję, że konkurs otworzy mi nowe możliwości do rozwoju.

Zobacz występ Sary

Szymon Gładysz z kl. 5a

Praca plastyczna zatytułowana „Husarz” wykonana kredkami ołówkowymi na papierze o wymiarach 17cm x 15cm. Szymon od wielu lat bardzo lubi rysować ołówkiem i kredkami. Wcześniej rysował zwierzęta oraz mapy. Ostatnio rysuje wymyślone państwa, postaci historyczne, scenki rodzajowe i batalistyczne.

Praca plastyczna

Wojciech Zięba z kl. 1a

Wojtek wykonał prace plastyczną, klejem na gorąco poprzyklejał rośliny - kwiat tulipana, liście magnoli i tulipanowce, zebrane i zasuszone w kwietniu ubiegłego roku.

Zobacz pracę Wojtka

Maria Gładysz z klasy 2a

Marysia przygotowała plik audio z nagraniem piosenki „Superhero” Viki Gabor w wykonaniu Marysi.

Jest ona dostępna pod adresem https://photos.app.goo.gl/GGoLKh4WwFRpyjMr8

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

wiosenne objawienieTreść ogłoszenia o konkursie:

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie pt. Wiosenne Objawienie. Wystarczy zaprezentować swój dowolny talent wykazując się wiosenną kreatywnością. Forma prezentacji jest dowolna. Dla przykładu może to być zdjęcie projektu plastycznego, kreatywne zdjęcie, wiersz, krótki filmik przedstawiający Twój talent, ale także każde inne zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie, którego forma będzie możliwa do przekazania w warunkach komunikacji zdalnej z użyciem poczty elektronicznej.

Aby zgłosić swój udział w konkursie opiekun prawny dziecka powinien wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę oraz krótki (dwa - trzy zdania) opis talentu zgłaszanego do konkursu. Do zgłoszenia należy oczywiście dołączyć w możliwej do odebrania formie dokumentację talentu dziecka.

Na zgłoszenia czekamy do czwartku 26 marca 2020 r.

Dokonując zgłoszenia do udziału w konkursie opiekun prawny dziecka wyraża zgodę na wykorzystanie wszelkich materiałów zawartych w zgłoszeniu do publikacji na stronie internetowej szkoły http://sp45.lublin.pl.

Główną nagrodą w konkursie jest tytuł Wiosennego Objawienia Roku oraz nagroda rzeczowa przyznana za najbardziej kreatywne i atrakcyjne zaprezentowanie swojego talentu. Każdy uczestnik konkursu otrzyma ponadto dyplom uznania.

W piątek 27 marca 2020 r. o godzinie 14.00 zostanie zorganizowane spotkanie online z wykorzystaniem aplikacji zoom.us podsumowujące konkurs. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy zgłoszą swój udział w konkursie do udziału w spotkaniu. Wcześniej należy zainstalować wyżej wymienioną aplikację na komputerze lub smartfonie. W piątek przed godziną 14 poniżej niniejszego tekstu zostanie udostępniony link pozwalający na dołączenie do naszego zdalnego spotkania. Aby zobaczyć ten link niezbędne będzie odświeżenie strony.

Pin It