Biblioteka szkolna jest czynna codziennie w następujących godzinach:

Poniedziałki: 08:00 - 16:00

Wtorki: 8:00 - 16:00

Środy: 08:00 - 16:00

Czwartki: 8:00 - 16:00

Piątki: 8:00 - 16:00

PRACOWNICY NASZEJ BIBLIOTEKI

lila

mgr Lilliana Kwiećińska-Urbaniak

biblio2

mgr Barbara Ozdoba

Nasza biblioteka to:

• Interdyscyplinarna pracownia, której zadaniem jest gromadzenie, opracowywanie, udostępnianie i przechowywanie zbiorów
  • swoją działalnością wspomaga realizację procesu dydaktyczno-wychowawczego szkoły
  • służy swoimi zbiorami uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym i ich rodzinom

Zbiory (ok. 15 tys. woluminów): książki, czasopisma, zbiory audio-wizualne.

Udostępnianie: Do domu, na miejscu, do pracowni.

Formy pracy z czytelnikiem:

• indywidualna (porady biblioteczne i bibliograficzne, rozmowy)
  • grupowa (lekcje biblioteczne)
  • zbiorowa (wystawy - z okazji rocznic literackich, promowanie czytelnictwa, popularyzacja książek z róznych dziedzin wiedzy, konkursy, spotkania autorskie)

Układ książek: księgozbiór podręczny, lektury, literatura piękna dla dzieci i młodzieży wg. treści, literatura piękna dla dorosłych, literatura popularno-naukowa, literatura pedagogiczna oraz podręczniki szkolne.

Biblioteka posiada nie tylko tradycyjne źródła informacji, ale również nowoczesne nośniki - Internet!

W bibliotece naszej funkcjonuje kawiarenka internetowa czynna w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

Sprawdź aktualności naszej biblioteki.