Wyniki etapu szkolnego:

Naszą szkołę w II etapie Konkursu Wiedzy o Prawie reprezentować będą:

1. Jakub Jasionka, kl. 8a.

2. Wiktoria Łakota,kl. 8b.

3. Adam Ludwinowski,kl. 8b.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Finał Konkursu odbędzie się w ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie w dniu 3 czerwca 2021 r.

W piątek, 11 grudnia odbędzie się pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Prawie. Celem konkursu jest świadomości prawnej i obywatelskiej uczniów, więc każdy może się sprawdzić jak dużo wie o prawie obowiązującym w naszym państwie. Konkurs jest skierowany przede wszystkim do uczniów klas VIII, jednak również młodsi uczniowie mogą spróbować swoich sił.

Konkurs Wiedzy o prawie obejmuje takie zagadnienia jak:

- Konstytucja RP i zasady ustrojowe RP

- Sejm i Senat

- Prezydent RP i Rada Ministrów RP

- Władza Sądownicza w Polsce

- Elementy prawa karnego

Konkurs odbędzie się w formie zdalnej na platformie MS Teams. Trzy osoby z najwyższym wynikiem będą reprezentować szkołę w drugim etapie.