Informujemy, że w najbliższy piątek tj. 29 stycznia br. o godz. 15.00 na aplikacji MS Teams uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej wezmą udział w pierwszym etapie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. Celem Konkursu jest promowanie wśród uczniów wiedzy dotyczącej geografii, historii oraz kultury Hiszpanii. Konkurs ma również za zadanie rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zachęcanie ich do samodzielnej pracy, a także sięganie po różnorodne media i źródła informacji. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikuje się trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
Szkolny koordynator konkursu p. Aleksandra Łoncka-Winiarczyk (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Z radością informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Zrozumieć Herberta”, który był organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Żorach oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w Żorach został rozstrzygnięty! Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Zbigniewa Herberta.

W kategorii fotograficznej, 1 miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły – Laura Poleszak z klasy 7a, 2 miejsce – Alicja Borkowska z klasy 7d, wyróżnienia: Adrian Abramek z klasy 7d i Nikola Kosyl z klasy 7d

W kategorii plastycznej mamy również dwa wyróżnienia, które zdobyły uczennice: Milena Czech z klasy 7d oraz Liliana Drzewiecka z klasy 7a

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Opiekun: p. Monika Mirońska-Galińska

Z radością informujemy, że do III etapu konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty zakwalifikowali się:

z języka niemieckiego - Stanisław Słowik z kl. 8a,  op. p. Anna Flis-Skrzypek

z języka hiszpańskiego - Adam Niestorowicz z kl. 8b oraz z kl. 8a: Piotr Filus i Ignacy Molas, op. p. Aleksandra Łoncka-Winiarczyk

Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe wyniki II etapu znajdują się TUTAJ.

Gratulujemy także pozostałym uczestnikom II etapu bardzo dobrych wyników-niewiele zabrakło!

III etap konkursów odbędzie się w naszej szkole, w sali B11 o godz. 10.00

język niemiecki - 26 lutego 2021 r.

język hiszpański - 1 marca 2021 r.

Czas pracy: 90 minut.

Powodzenia chłopaki!

Z radością informujemy, że w XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” uczeń kl. 8b Adam Ludwinowski został laureatem III miejsca w kategorii Junior. Wielkie brawa dla laureata!

Ucznia przygotowywał do konkursu p. Mateusz Stańczak.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej o konkursie TUTAJ.

Poniżej zamieszczamy pamiątkowy dyplom jaki otrzymał nasz uczeń.

dyplom adam 1

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 13 lat. Finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Herbertowskich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w październiku 2021 roku.

Konkursowi patronuje siostrzeniec poety Zbigniewa Herberta - dr hab. Rafał Żebrowski. Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek. Honorowy patronat instytucjonalny nad konkursem obejmują co roku ważne instytucje państwowe, takie jak Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Wojewoda  Dolnośląski, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Celem konkursu "Płynąć pod prąd" jest ocalić od zapomnienia historie ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mają możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom.

Temat pracy konkursowej jest następujący: Zbigniew Herbert w Przesłaniu Pana Cogito napisał o tych, którzy (...) płyną pod prąd (...) '', że są spadkobiercami (...) Gilgamesza, Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów (...). Przedstaw w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, który był wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Honor, Ojczyzna, Prawda nawet za cenę utraty życia.

Zainteresowanych uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w tym konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek języka polskiego:

Więcej informacji o konkursie TUTAJ.

W Konkursie Literackim "Jan Paweł II – Papież Rodziny”, zorganizowanym przez Centrum Jana Pawła II w Lublinie w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w kategorii klas 4-8 uczestniczyły uczennice naszej szkoły:

Zuzanna Flis, kl. 7b

Nikola Załuska, kl. 6b

Patrycja Kotuła, kl. 4a

Oliwia Kowalczyk, kl. 4a

Jury konkursu literackiego przyznało wyróżnienie Zuzannie Flis za prozatorską formę „Niecodzienne spotkanie”.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia br. w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Lublinie.

Do konkursu uczennice przygotowywała p. Liliana Kwiecińska-Urbaniak.

Gratulujemy!

Więcej o konkursie:

dyplom zuzi

Chcesz zostać Asem Ortografii? Przygotuj się do kolejnych eliminacji. Przypomnij sobie zasady pisowni, które będą sprawdzane podczas dyktanda. Przećwicz pisownię wyrazów.

Więcej o: As Ortografii