Zajęcia lekcyjne w klasie pierwszej

Podążamy za dziećmi, dajemy im przestrzeń i jesteśmy dla nich, aby one mogły być sobą. Zaangażowanie i chęć udziału w lekcjach to w naszych klasach najmocniejszy punkt programu. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, ponieważ pozwalamy im mówić i działać, dając im przestrzeń do uczenia się. Najpierw ćwiczymy powoli. Z czasem, gdy nabierają potrzebnych umiejętności i kompetencji, jest coraz łatwiej i tym samym szybciej. Najbardziej zależy nam na jakości, a nie na ilości. Najważniejszymi kompetencjami jakie chcemy kształtować u naszych uczniów są współpraca, samodzielność i odpowiedzialność. Kroczek po kroczku, tak jak z matematyką, czytaniem czy pisaniem - dojdziemy do wprawy, bo wiemy, że możemy na siebie liczyć.

Dorota Sękowska, wychowawczyni.