Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

Szkoły Podstawowej nr 45 im. Z. Herberta w Lublinie

W środę 30 września 2020 r. z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowością przebiegu głosowania oraz zliczania głosów czuwała komisja w składzie: Joanna Jaroszewska, Julia Góra i Wiktor Włodarczyk z klasy 7b oraz nadzorujący ich pracę Pan Arkadiusz Majewski. Głosowanie odbyło się na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej wskazanego dnia. Uczniowie przebywający na kwarantannie mieli również możliwość oddania swojego głosu zdalnie w aplikacji MS Teams, z czego skorzystali.

W wyborach swój głos oddało 213 uczniów uprawnionych do głosowania.

Do pracy w Samorządzie Uczniowskim zgodnie z kolejnością wynikającą z liczby głosów zostali wybrani:

Oliwia Frączek z kl. 7b 52 głosy

Adam Kasperski z kl. 5a 40 głosów

Karolina Zielińska z kl. 7c 28 głosów

Zuzanna Flis z kl. 7b 24 głosy

Jessica Sowińska z kl. 7c 20 głosów

Ernest Piskorski z kl. 4b 17 głosów

Wiktoria Gap z kl. 5b 17 głosów

Iga Tryl z kl. 5b 6 głosów

Pozostali kandydaci nie przekroczyli progu wyborczego wynoszącego 5 głosów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w wyborach, komisji oraz uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu. W ten sposób nasza młodzież bierze udział w kreowaniu działań podejmowanych na terenie szkoły włączając się w kształtowanie jej wizerunku. Serdecznie zapraszamy wybrane osoby do pracy i zachęcamy do odważnego wprowadzania w życie swoich pomysłów.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z przebiegu kampanii wyborczej i głosowania w galerii zdjęć.

Pierwsze zebranie nowowybranego Samorządu Uczniowskiego odbędzie się we wtorek 6 października 2020 r. o godzinie 10.35 w sali B21. Zapraszamy wybrane osoby!!!

Arkadiusz Majewski

Opiekun Samorządu Uczniowskiego