Szanowni Państwo!

30 marca o godzinie 8.00 rozpoczęły się  telewizyjne zajęcia dla uczniów. Można je obejrzeć na 4 kanałach:  TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30.

Propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej.

Harmonogram lekcji w ramach projektu "Szkoła z TVP"

Więcej informacji – na stronach:

www.gov.pl/web/edukacja/szkola-z-tvp
lublin.tvp.pl/47328960/lekcje-na-antenie-telewizji-polskiej

tvprozrywka.tvp.pl/

historia.tvp.pl/

"Wesoła Nauka" - zajęcia dla najmłodszych

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował  kanał TVP2.Już od 30 marca br. od godziny 11:05 rusza pasmo Wesoła Nauka”.
„Wesoła Nauka” to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący program wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki; będą zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie również zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli. Emisja programu - od poniedziałku do piątku w TVP2.

Zapraszamy do korzystania z tej formy edukacji!