W ostatnim tygodniu lutego i na początku marca br. odbyły się w naszej szkole dwie niezwykłe akademie. 28 lutego 2020 r. grupa naszych nauczycieli na czele z p. dyrektorem Wojciechem Kalickim wraz z  uczniami XIV LO zaprosiła nas na widowisko pod tytułem "A pamiętasz..." Nauczyciele-aktorzy oraz uczniowie przedstawili w bardzo ciekawej formie słowno-muzycznej ucztę literacką na podstawie wierszy autora "Pana Cogito."

Z kolei 2 marca 2020 r. odbył się spektakl pod tytułem "Rzeczy zwykłe stają się niezwykłe". Akademia został przygotowana przez uczniów klasy 7b, 6d i 7a pod kierunkiem p. Ewy Goljan, p. Danuty Bazylewicz i p. Aleksandry Wons-Łukasik.

Oba wydarzenia związane były z 20. rocznicą nadania Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lublinie imienia Zbigniewa Herberta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.