IMG 2110

Jeż jest jednym z najchętniej widywanych gości w ogrodzie oraz na działce. To pożyteczne stworzenie jest uwielbiane w szczególności przez dzieci. Na przełomie października i listopada jeże zapadają w sen zimowy i pewnie nawet nie wiedzą, że mają swoje święto, które przypada 10 listopada. W szkolnej świetlicy poświęciliśmy szereg zajęć i aktywności, aby lepiej poznać te małe zwierzątka. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną o jeżykach, z której dowiedziały się, że jeż ma około 5000 kolców, zasypia na 5 miesięcy, a jego temperatura ciała wynosi wtedy 1 stopień, przysmakiem jego wcale nie są jabłka, ale owady. Po prezentacji wykonaliśmy własne jeże - stworzyliśmy całkiem spore stadko.

IMG 2019a

IMG 2085