Dnia 7 listopada 2019 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 7b i 6c oraz przez chór szkolny pod kierunkiem nauczycieli: p. Danuty Bazylewicz, p. Ewy Cydejko i p. Adriana Ratyńskiego.

Młodzi artyści zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno - muzyczny zatytułowany „Polskie drogi do wolności”. Program pozwolił zebranym na uroczystości prześledzić losy Polski od czasów zaborów i utraty suwerenności, poprzez kolejne powstania i zrywy narodowe, aż do utworzenia Legionów Polskich przez Józefa Piłsudskiego i odrodzenia się Rzeczpospolitej po I wojnie światowej.

Podczas słuchania pięknych patriotycznych pieśni i wierszy wszystkim udzielił się podniosły nastrój. Zebrani goście z radością i dumą uczcili wspólnie Narodowe Święto Niepodległości.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z akademii w galerii

Fot. Bartłomiej Ostrouch